Geoblog.pl    Lofociarze    Podróże    Brazylia i Argentyna    Salta - kolonialny klimat
2007

Salta - kolonialny klimat

Argentyna
Argentyna, Salta

Witamy,
dojechalismy do Salty, stolicy prowincji o tej samej nazwie. Salta jest pieknie polozona u podnozy Andow, a cale miasto ma zabudowe kolonialna. To polaczenie czyni je jednym z najczesciej odwiedzanych miejsc na polnocnym zachodzie Argentyny.
Po dwoch dniach podrozy z Foz do Iguazu jestesmy zbyt zmeczeni, zeby od razu rzucic sie w wir zwiedzania. Poswiecamy wiec dzien na planowanie nastepnego tygodnia i dowiedzenie sie w jaki sposob mozna najlepiej poznac najwieksze atrakcje tego regionu. Majac do dyspozycji tylko kilka dni nie mamy mozliwosci zwiedzenia wszystkich miejsc na wlasna reke. Decydujemy sie na dwudniowa zorganizowana wycieczke z jedna z lokalnych agencji. Na kolejne dwa dni wynajmujemy samochod i zwiedzamy na wlasna reke. Niestety odleglosci sa tu bardzo duze i trzeba poswiecic troche czasu na dotarcie do ciekawych miejsc. Popoludnie spedzamy na spacerze po miescie oraz wedrowce schodami na Cerro San Bernardo. Jest to gora polozona w centrum miasta, na ktora mozna wjechac gondolkami lub wejsc, pokonujac 1070 stopni schodow. My ludzie czynu oczywiscie wzgardzamy wyciagiem i maszerujemy do gory i w dol na wlasnych nogach. Na gorze wita nas monument przedstawiajacy Chrystusa, co z reszta jest typowe dla wielu miejsc w Ameryce Poludniowej.

ewunia
ewunia - 2007-12-04 14:23
a zdjecia gdzie kabelkowicze?

wiśniowa babeczka
wiśniowa babeczka - 2007-12-05 11:30
no właśnie! jestem z Ewą! Gdzie fotki? Ja proszę ładnie o architekturę kolonialną. sil vu ple ;)

M+M+Tygrys
M+M+Tygrys - 2007-12-05 22:54
Hej Agata i Erwin, serdeczne pozdrowienia z Lofotów od M+M+Tygrysa :-) Wszystko w najlepszym porządku, zwiedzajcie dalej świat!

Lofociarze
Agata & Erwin