Geoblog.pl    Lofociarze    Podróże    Brazylia i Argentyna    Zyc nie umierac!!!
2007

Zyc nie umierac!!!

Brazylia
Brazylia, Cabo Frio

Witam,
minelo juz pare dni od naszego pierwszego spotkania z Brazylia i jak narazie wszystko co pokazuja w brazylijskich telenowelach calkowicie sie zgadza;). Narazie mielismy okazje zobaczyc jak zamozni z Brazylii i sasiednich krajow spedzaja wakacje. Miejsca piekne, zarowno Buzios, jak i Cabo Frio, zyjace z turystyki, ale glownie krajowej. Sezon glowny zaczyna sie dopiero za miesiac i nie widac jeszcze turystow z naszej czesci globu. Na ulicach slychac glownie jezyk portugalski i czasami hiszpanski, prawie nikt nie zna angielskiego, co uwazamy za duza zalete...Osluchujemy sie z jezykiem i staramy mowic jak najwiecej..cdn

ellooo
Pierwszy dzien w Cabo Frio, a wlasciwie w Pero to oczywiscie rowery i poznawanie okolicy. Pero znajduje sie okolo 5 km od centrum miasta, ktorego populacja to okolo 100 000 ludzi. Cabo Frio jest bardzo specyficznym miejscem ze wzgledu na zimny prad morski, ktory konczy swoj bieg wlasnie tutaj. Dzieki temu okoliczne wody obfituja w wiele gatunkow ryb, a lokalni rybacy podobno wspinaja sie na pobliskie wzgorza aby wypatrzec lawice ryb, a nastepnie w swoich malych lodziach udaja sie na polow. Rowerowa wycieczka bazowala na poznawaniu wszystkich rajskich plaz w okolicy. Piekne wydmy urozmaicaly wybrzeze miasta. Odnioslem wrazenie, ze wody tutaj sa nieco cieplejsze niz w Buzios. Miejscowosc Pero znajduje sie na terenie rezerwatu przyrody, dlatego czystosc plaz, wody i okolicznych gor przyprawia o zawrot glowy. Do tego nieustajacy cieply wiatr z nad oceanu - wysmienite warunki dla surferow! Surfing owszem, ale tym razem bylismy pod woda. Nurkowanie w okolicach Cabo Frio, a dokladnie Parrot Island to czysta przyjemnosc. Za posrednictwem przesympatycznej wlascicielki super klimatycznego hostelu, wyplynelismy na nurkowanie z emerytowanym pilotem mysliwcow ponaddzwiekowych :) Agata, ja, nasz dive master i jego mlody pomocnik. Super! wszystkie lodzie dookola to byl jeden wielki tlok, po 15 nurkow na lodzi, a my tak kameralnie jak przystalo na dwa burzuje ;)
A i jeszcze jedna super atrakcja! Brudna stopa! :) czyli lokalna restauracja z owocami morza. Juz pierwszego wieczoru zamowilismy super mix z owocow morza plus krewetki i sam juz nie pamietam ile dodatkow. Jednej rzeczy nie przewidzielismy. Porcje tutaj to nie standard norweski,a jakosc o niebo lepsza. Czlowiek je przede wszystkim oczami. Tego wieczoru zjedlismy wszystko (bo bylo takie pyszne, ze nie dalo sie przestac), a z kazdym kesem nasze nosy zblizaly sie do blatu. Mozna powiedziec ,ze nam sie film urwal z przejedzenia :)
Danielu jak ty to pieknie mowisz - "do pekniecia" ;)

Renata i Józef
Renata i Józef - 2007-11-25 19:34
Pozdrawiamy z Zawiercia.Życzymy udanej podróży, żebyście jak najwięcej zwiedzili i przyjechali pełni wrażeń.

TiR
TiR - 2007-11-25 19:40
Witajcie Podróżnicy! z ciekawością czekamy na dalsze zdjęcia i opowieści. Bawcie się dobrze.

wiśniowa babeczka
wiśniowa babeczka - 2007-11-26 15:13
Wita IXLO w Gdańsku. U nas cudowny listopad, dzieci nawet ok jak na poniedziałek :) NIe za gorąco wam tam aby? Jakby co, wyślemy dhl-em tonę sun-blockera, wasz patriotyzm ma przecież granice! :) Co to była za mozaika a'la cocla cola na fotce? cud-miód

ada
ada - 2007-12-02 23:28
Ohh WOW!
Ale mamy zaleglosci w lekturze! Jak Wy znajdujecie czas na to wszystko-no tak...jestescie na wakacjach, szczesciarze:-)
Pieknie tam u Was! Agaka dlaczego nie w wodzie?

a&d
a&d - 2007-12-02 23:35
...widze, ze nauka nie poszla w las. OK! :-)
Pozdrowienia od pana od "pekniecia" - D. wlasnie jest w drodze na Slowacje

Ciocia
Ciocia - 2007-12-10 22:24
Tych dwoch z deska dla mnie prosze:P
Ladnie prosze:DDD

Lofociarze